Medycyna estetyczna - Medycyna estetyczna - najlepsze wypełniacze
Medycyna estetyczna - najlepsze wypełniacze
Obecnie bardzo wiele kobiet i coraz częściej również mężczyźni robią sobie drobne zabiegi żeby poprawić wygląd tym bardziej, że po większości zabiegów szybko można wrócić do codziennych czynności bez obawy, że ktoś w pracy zauważy jakieś blizny. Wszystkie zabiegi które oferuje medycyna estetyczna wykonuje się przy użyciu mało inwazyjnych technik i bez konieczności pobytu w szpitalu.
Od wielu lat dużą popularnością cieszą się zabiegi wypełniania zmarszczek i bruzd, poprawiania niedoskonałości oraz konturowania kształtu twarzy i ciała przy użyciu wypełniaczy.
Na rynku dostępnych jest wiele wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej, które można podzielić na dwie grupy:
1) permanentne czyli takie, które na trwałe wbudowują się w
tkanki, zaliczamy do nich np Aquamid, Artecol i Goretex,
2) wypełniacze wchłanialne czyli utrzymujące się w organiźmie
człowieka od 6 do 24 miesięcy takie jak kwas hialuronowy,
kolagen i własna tkanka tłuszczowa.
Wypełniacze permanentne obarczone są stosunkowo wysokim ryzykiem powikłań w tym najpoważniejszymi są późne reakcje alergiczne na preparat. Nawet wiele lat od zabiegu mogą powstać ziarniniaki, które są trudne do leczenia i usunięcia. Dlatego w miarę rozwoju wiedzy na temat medycyny estetycznej całkowicie odstąpiono od stosowania wypełniaczy trwałych.
Również przestano stosować kolagen, który co prawda zalicza się do wypełniaczy wchłanialnych jednak ze względu na jego zwierzęce pochodzenie czasami również powodował reakcje alergiczne.
Obecnie do zabiegów stosuje się głównie kwas hialuronowy uznany za najbezpieczniejszy i najdokładniej przebadany z dotychczas stosowanych wypełniaczy oraz własną tkankę tłuszczową.
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka - najwięcej znajduje się go w skórze (aż ponad 50% całej zawartości), reszta jest obecna głównie w gałkach ocznych, w płynie łzowym, w stawach i w macierzy zewnątrzkomórkowej.
Kwas hialuronowy ma dodatkowe bardzo cenne dla skóry właściwości jak np. dużą higroskopijność tzn. cząsteczka kwasu hialuronowego może związać 1000 razy więcej wody niż sama waży. Dzięki temu kwas hialuronowy zwiększa nawilżenie i uwodnienie tkanek. Ponadto ma właściwości antyoksydacyjne oraz stymuluje powstawanie nowych fibroblastów i aktywuje własne fibroblasty do produkcji kolagenu. Ze względu na te cechy kwas hialuronowy jest również podawany przez lekarzy medycyny estetycznej w postaci niestabilizowanej (płynnej) podczas zabiegów mezoterapii igłowej w celu biorewitalizacji skóry.
Natomiast stabilizowany kwas hialuronowy jako wypełniacz jest substancją bardzo plastyczną i naturalnie układającą się w skórze oraz tkance podskórnej dzięki czemu jest stosowany przez lekarzy medycyny estetycznej do rozmaitych korekcji np:
- wypełniania bruzd i zmarszczek takich jak bruzdy nosowo-wargowe, ukośne zapadnięcia pod oczami zwane "doliną łez", podnoszenie opadniętych kącików ust, "lwia zmarszczka" i wiele innych;
- korekcji wolumetrycznej głównie w obrębie policzków nad kością jarzmową;
- poprawy konturów twarzy oraz ciała;
- powiększania i korekcji kształtu ust.
Na rynku są dostępne liczne preparaty kwasu hialuronowego różniące się gęstością, sprężystością, lepkością i stopniem usieciowania cząsteczek.
Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiedni rodzaj preparatu zależnie od lokalizacji i rodzaju zabiegu oraz oczekiwanego przez pacjenta efektu końcowego. Wszystkie preparaty na bazie kwasu hialuronowego ulegają stopniowemu wchłonięciu po okresie od 6 do 24 miesięcy zależnie od rodzaju preparatu.
Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, ponadto większość obecnie stosowanych preparatów posiada w składzie lidokainę co dodatkowo znacznie zmniejsza odczuwanie bólu.
Zależnie od rodzaju defektu i lokalizacji, zabieg wykonuje się tradycyjnie cienką igłą lub nowszą metodą przy użyciu miękkich kaniul dzięki, którym unika się tworzenia siniaków. Po zabiegu przy użyciu kaniuli miękkiej widoczne są na skórze tylko 2 lub 4 malutkie ślady po ukłuciu igły w miejscu wprowadzenia kaniuli oraz lekki miejscowy obrzęk utrzymujący się przez 2-3 dni. Kaniule miękkie są też stosowane do wykonania coraz bardziej popularnych nici hialuronowych pozwalających odtworzyć jędrność zwiotczałych tkanek w takich obszarach jak np szyja czy zapadnięte policzki. Stosuje się je również do wypełniania bogato unaczynionych miejsc jak np okolice oczu i dłonie.
Przy zastosowaniu kwasu hialuronowego można również przywrócić właściwy hydrobalans skóry czyli głęboko nawilżyć, ujędrnić i uelastycznić skórę. W tym celu stosuje się preparaty, które zawierają częściowo stabilizowany kwas hialuronowy co pozwala w trakcie jednego zabiegu połączyć efekty uzyskiwane przez mezoterapię i podawanie wypełniaczy. Hydrobalans spłyca drobne zmarszczki i daje efekt odmłodzenia wyglądu skóry.
Kwas hialuronowy obecnie jest najczęściej stosowanym i najbezpieczniejszym wypełniaczem pozwalającym odmłodzić i poprawić wygląd pacjentów. Jednak ważne jest żeby przed zdecydowaniem się na wypełniacz lub jakikolwiek inny zabieg z obszaru medycyny estetycznej wybrać gabinet, w którym zabiegi wykonuje lekarz z dużym doświadczeniem najlepiej posiadający odpowiedni dyplom gwarantujący jakość wykonanego zabiegu. Osobiście uważam, że dobrze wykonany zabieg nie powinien zmieniać indywidualnych rysów twarzy pacjenta, powinien jedynie uatrakcyjnić wygląd likwidując drobne niedoskonałości, usuwając bądź spłycając zmarszczki oraz poprawiając jakość i koloryt skóry. Po zabiegu pacjent powinien wyglądać o kilka lat młodziej
i sprawiać wrażenie wypoczętego, ale nikt ze znajomych nie powinien zauważyć co konkretnie było zrobione.
Medycyna estetyczna
Aktualności
Bądź piękna z Bona Dea, skorzystaj z naszej wrześniowej oferty! więcej
Wizyta u kardiologa – co warto wiedzieć przed wizytą? więcej
Bezzębie – jak radzić sobie z brakiem zębów? więcej
Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej
Badania prenatalne dla kobiet więcej
Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej
Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej
Licówki – idealny sposób na piękny uśmiech więcej
Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej
Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej
Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej
Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej
Nowości ze świata medycyny
O Implantach zębowych bez stresu i tajemnic
więcej
Metamorfoza uśmiechu u ortodonty
więcej
Nowość biotechnologii - Kelo-cote plaster silikonowy w żelu do leczenia blizn
więcej
Icoone Laser - innowacyjny zabieg o szerokim spektrum zastosowań!
więcej
Kelo-cote SOLAIRE SPF30 plaster silikonowy w żelu do leczenia blizn na twarzy z filtrami UVA/UVB.
więcej
Czy wiesz, że...
Diagnostyka zaburzeń rozwojowych u dzieci – na NFZ, czy prywatnie?
więcej
Specjalizacje pulmonologiczne w kontekście pielęgnacji zdrowia dziecka
więcej
Monohydrat kreatyny – suplement dla osób aktywnych fizycznie
więcej
Chirurgia stomatologiczna na Podhalu – wybierz sprawdzony gabinet dentystyczny
więcej
Najważniejsze programy prania - z których warto korzystać?
więcej
Jak prawidłowo odczytać wyniki badań cholesterolu? Poradnik
więcej
Apteczka podróżna - co zabrać ze sobą na wyjazd
więcej
Leczenie zębów pod narkozą
więcej
Zobacz również
medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl