Medycyna estetyczna - Medycyna estetyczna - trendy w rozwoju popularnych zabiegów

lekarze specjaliści > Medycyna estetyczna >Medycyna estetyczna - trendy w rozwoju popularnych zabiegów

Medycyna estetyczna - trendy w rozwoju popularnych zabiegów

Medycyna estetyczna jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny, ale w szybkim tempie odpowiada na nasze potrzeby. Pojawiają się nowe metody, wprowadzane są nowoczesne rozwiązania oraz wszelakie innowacje dotyczące efektywnych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów odmładzania i profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Medycyna estetyczna koncentruje się na potrzebach człowieka związanych z urodą, estetyką ciała, indywidualnym podejściem do pacjenta i jego problemu. Pozwala poprawić różne niedoskonałości ludzkiego ciała. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, takie jak : korekta kształtu ust, miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, usuwanie zbędnego owłosienia, niwelowanie przebarwień skóry, czy pomoc przy walce z nadpotliwością.

Duże zainteresowanie skupia się również wokół korekt wynikających ze starzenia się skóry, czyli usuwanie zmarszczek czy bruzd. W efekcie tak dużego zainteresowania, medycyna estetyczna powiększa zakres swoich usług, udoskonala już istniejące metody i technologie.
Jedną z nowości w medycynie estetycznej jest bezinwazyjne „stemplowanie” , w celu rewitalizacji skóry w obszarze bardzo delikatnym i jednocześnie podatnym na zmarszczki – okolice oczu. Zabieg ten jest nowością w dziedzinie medycyny estetycznej.
Charakteryzuje się tym, że jest całkowicie bezbolesny. Dzięki „stemplowaniu”, skutecznie można spowolnić proces starzenia się skóry, pozbyć się zmarszczek, zwłaszcza tzw. „kurzych łapek”. Zabieg należy powtarzać co ok. dwa tygodnie, aby uzyskać pożądany efekt.

Kolejną nowością w medycynie estetycznej, także pomocną przy zatrzymaniu widocznych efektów upływającego czasu jest Sculptra. Jest to rodzaj liftingu bez użycia skalpela.
Zabiegi kompleksowo poprawiają kondycję skóry, pobudzając organizm do produkcji kolagenu regenerują ją w sposób naturalny, dlatego na efekty trzeba trochę poczekać, jednak młodym wyglądem możemy się cieszyć się znacznie dłużej.

Lasery w medycynie estetycznej stosowane są od dawna, jednak nowością są lasery diodowe, emitujące dwie różne długości fali świetlnej. Uniwersalność tych laserów polega na tym, że w zależności od wykorzystania określonej długości fal możemy wykonywać różne zabiegi. Lasery diodowe doskonale sprawdzają się przy likwidacji przebarwień, przy usuwaniu zbędnego owłosienia, znamion lub tatuażu, a także podczas lipolizy laserowej, czyli zabiegu rozpuszczania podskórnej tkanki tłuszczowej.

Na koniec nowość dla pragnących zmniejszyć ilość tłuszczyku nagromadzonego w miejscach z których usunięcie go przy pomocy diety lub ćwiczeń okazało się nieskuteczne Jest to tzw. lipoliza iniekcyjna. Ten zabieg medycyny estetycznej ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała jak, dolna część brzucha, podbródek, okolice bioder, czy uda. Polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej związku, które powodują miejscową redukcję niepożądanej tkanki. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie. Ęfekty zabiegu będą trwałe jeżeli będziemy prowadzili zdrowy tryb życia, czyli stosowali zalecaną dietę i ćwiczenia fizyczne.

Medycyna estetyczna promuje zdrowy styl życia i profilaktykę zdrowia w bardzo szerokim zakresie dlatego należy spodziewać się jej dalszego rozwoju w kierunku zapobiegania procesom starzenia się organizmu, a nie tylko w rozwoju zabiegów likwidujących zewnętrzne objawy tego procesu

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl